25.května 2019 uspořádaly odbory mládeže a LRU Zč. Územního svazu a MO ČRS Plzeň na Borské přehradě 24. ročník tradičního jarního závodu v plavané pro mládež - Plzeňský Plaváček.

Účastní se ho děti z Plzeňského a Karlovarského kraje, nejdále to měli Ondra Martínek  ze Sokolova a Kuba Lokaj z Lokte. Přestože je závod datován na všední den, bývá účast hojná. Stejně tak to bylo i letos, přijelo 36 závodníků a závodnic. Příjemné počasí dalo zapomenout na Územní  přebor ve feederu před deseti dny, kdy děti a vedoucí pořádně vymrzli. Ryby braly výborně a tak během tří hodin lovu nebyla ani chvilka oddechu. Lovili se především cejni  a cejnci, chytlo se i pár línů, kapříků, plotic a perlínů. Celkem děti nachytaly za tři hodiny 284,885 kg ryb. Na frekventované sinici nám pěkně pomáhá  plzeňská Městská policie. Ta během přípravy, balení a závěrečném nástupu zpomaluje dopravu.

V kategorii dorostu zvítězil Miroslav Polívka ze MO Stod s úlovkem 16,53kg před Davidem Holubem (12,28kg) z MO Nepomuk a Václavem Pechmannem (12,06kg).

Mezi žáky zvítězil Jan Šimice z naší MO Plzeň 1, který nachytal úplně nejvíc ze všech 36 účastníků, 17,46kg ryb. Druhý skončil Šimon Flandera (10,38kg). Mile překvapil nováček Jaroslav Šulan z MO Tachov, který skončil třetí s úlovkem 8,525kg.

Vítězové získali putovní poháry Primátora města Plzně, medailisté menší poháry a všichni pak pěkné ceny. O vzrušení na závěr se postaralo losování o naviják Shimano.  Ten získává ten kdo si z osudí vytáhne číslo třináct. Začíná se od posledního, aby na nejlepší cenu měli naději i ti nejmladší. To se podařilo.

Děti se už těší na další závody, Územní přebor v plavané na Úhlavě v Přešticích (5.5.) a okresní kola Zlaté udice.

Děkujeme sponzorujícímu obchodu U Habakuka a všem, kteří se na zdárném zajištění akce podíleli.