Vážení rybáři, v sobotu 26.června 2021 proběhnou na Radbuze pod Viktorkou rybářské závody v plavané.

Začátek v 7,30, konec v 15,30.

Za respektování děkujeme, přijďte se podívat.

Za MO J. Podskalský, předseda

30.8.2020 se sešli matadoří ohebné špičky na Borské přehradě změřit síly v klasickém závodě Plzeňský feedercup.

Vítězem se stal Petr Bultas z Přeštic, kterému to na Borské jde téměř vždycky. V obou kolech se umísttil na 1. místě v sektoru, celkem ulovil 20,76kg ryb.

Letošní smůlu končně prolomil plzeňský slavný závodník pan Milan Edl, který získal stříbrnou medaili. Ulovil 17,61kg ryb, součet pořadí ve dvou kolech 3.

Třetí místo obsadil Antonín Hladík se stejným součtem pořadí, ale nižším úlovkem 13245kg ryb. Výsledky na https://kur.estranky.cz/clanky/grandslamove-zavody/feedercup-2020---vysledky.html

Závod se tedy vydařil, ve dvou kolech byly uloveny čtyři metráky ryb. 

Přesto ale připomínáme našim závodníkům, že při všech závodech je třeba mít u sebe povolenku s řádným zápisem docházky k vodě. Hlavně zápis občas chybí, a ačkoliv to můžeme vysvětlit předstartovní horečkou, je to přestupek.

Naše rybářská stráž je bdělá a neunikne jí nic.

JP

Vážení rybáři,

Od1.9.2020 začíná Povodí Vltavy upouštět přehradu České Údolí (Radbuza 1B) o dva metry. Kvůli tomu jsme posunuli termín závodu Plzeňský feedercup na 30. srpna 2020. Vyhrazený bude úsek podél silnice na Valchu, a to od 6,00 do 15,30 hodin. Bude vyznačeno cedulemi.

Za respektování děkujeme.

Po upuštění hladiny nebude rybolov dle sdělení Zč. Územního Svazu omezen a tak žadáme rybáře, aby dbali rybářské cti při lovu.

Zároveň je třeba dávat zejména při vláčení pozor na místa, kde je hluboké řídké bahno. Nejeden rybář a plzenští hasiči by mohli vyprávět... 

Jiří Podskalský, předseda

 

Chovatelským úspěchem skončily výlovy štiček na rybníčcích v Hromnicích a Lobezského rybníka v Plzni , na kterém hospodaří naše MO. Do rybníků byl vysazen váčkový plůdek štiky, který se měl čile k světu. V Hromnicích bylo sloveno 4500 kusů štiček. Kvůli studenému jaru byl v Lobzích výlov o týden posunut a vyplatilo se, výsledek předčil očekávání. Podařilo se slovit 16000 kusů štiček okolo osmi centimetrů, které se o sebe dovedou opravdu dobře postarat. Ještě týž den byly nasazeny do revírů. Přejeme jim vše nejlepší  a těšíme se s nimi na shledanou při sportovním rybolovu.

MO Plzeň 1 upozorňuje na POVINNOST VYPLNIT POČTY DOCHÁZEK DO SUMÁŘE ÚLOVKŮ A DOHCHÁZEK.

Je nutné vyplnit počty docházek na jednotlivé revíry do posledního sloupce sumáře, a to i v případech, kdy si rybář neponechal žádný úlovek. Platí to pro všechny typy povolenek. Správné vyplnění bude kontrolováno při odevzdání sumáře ne MO.