10. a 12. května 2016 uspořádala MO Plzeň 1 okresní kolo tradiční soutěže Zlatá udice. Zúčastnilo se čtrnáct dětí a téměř stejný počet vedoucích a organizátorů.  Soutěž v rybářských znalostech a rybolovné technice proběhla v areálu Škodalalnd, za bezplatné poskytnutí děkujeme ÚMO Plzeň 3. Určit deset druhů rostlin ve sklenicích dělalo dětem největší problémy, lepší to bylo s poznáváním živočichů a úplně nejlépe si děti rozuměly s rybami. Abychom zviřátka zbytečně netrápili, poskytli jsme jejich kvalitní fotografie. Jedinou výjimkou byl párek bruslařek ve skleničce s vodou. Ty sice s dočasným uvězněním úplně nesouhlasily, ale kromě psychické žádnou další újmu neutrpěly. Testy také nedopadly špatně,děti si jen trochu stýskaly nad otázkami ze stanov a závodních řádů. Ona jsou to pro desetiletého kluka témata opravdu odtažitá. S převahou zvítězil Janek Netolický, druhý skončil Mirek Chaloupka, třetí Jan Šimice.

Rybolovná technika se odehrávala za poměrně silného větru. Projevilo se to negativně na zásazích do terčů, v hodech do dálky (postaveno po větru) si ale leckdo vytvořil osobní rekord. Za zmínku stojí nejlepší Jan Hřebenář, kterému kapka dolétla na vzdálenost 56.85 metrů a Jan Šimice s výkonem 53,84m. Ten nakonec v RT zvítězil před Michalem Dvořákem a svým bratrem Václavem.

Po prvním dnu a dvou disciplinách vedl Jan Šimice, rozuzlení však měla přinést královská disciplina - lov ryb na plavanou. Počasí přeprškami a silným východním větrem připomínalo Norsko, rybám to však nevadilo a byly při chuti. Vítr sice občas někomu foukl sestavu na větev, u začátečníků jsme ale určitou asistenci tolerovali a vše dopadlo dobře, bez slziček. Kupodivu ve vlnách braly i oukleje, kdo se však zaměřil na větší ryby při dně, udělal dobře. Vítěznému Jankovi Netolickému se podařilo nachytat 5390 gramů ryb, druhý Tomáš Nosál ulovil 4195 g, třetí Michal Dvořák 3725 gramů.

Celkové pořadí ve Zlaté udici určil nejnižší součet všech tří disciplin - znalostí, rybolovné techniky a závodu v plavané. Vítězem se stal Janek Netolický se součtem 8, stříbro získal Jan Šimice (13), bronz Václav Šimice (15), čtvrtý skončil Michal Dvořák (16) - všichni z MO Plzeň 1. Tito borci budou reprezentovat okres Plzeň město na krajském kole Zlaté udice v Nepomuku. Náhradníky budou Jan Ševčík z Chrástu a Tomáš Nosál z Plzně.

Atrakcí, která udržela pozornost dětí do poslední vteřiny vyhlášení výsledků bylo losování o naviják od sponzora. Šťastlivcem se stal Honza Hřebenář, který se Zlaté udice zúčastnil poprvé.

Děkujeme realizačnímu týmu, ÚMO Plzeň 3 a rybářské prodejně Bigfish, která zasponzorovala polovinu cen.

13. května 2016

Jiří Podskalský

Výsledková listina